טיפים ודעות של מטיילים


טיפים ודעות של מטיילים

11.9.2020 - טיפ של Eli Rakow

הוצאת רישיון נהיגה אוסטרלי (ויקטוריאני) לרכב רגיל

לחץ כאן לקישור.


15.9.2020 - טיפ של Ofer Regev

המרת לוחית של NSW ל-QLD

" לפני העברת לוחית רישוי מניו סאווט וולס לקווינסלנד בעת מכירה צריך לעשות RWC לרכב (טסט) ואם יש תקלות עליכם לתקן תוך 14 ימים. 

לאחר השלב הראשון על האוטו לעבור לרג'ו החדש של קווינסלנד על מנת להחליף לוחית רישוי עבור הקונה. אם תבחרו כמוני להעביר את אחריות תשלום הרג'ו לקונים, הטיפ שלי הוא להעלות את מחיר הרכב מראש ואח"כ לקזז עבור הקונה בכך יצרתם עבורו הרגשה שלא שילם על הרג'ו מכיסו אך בעצם קיבלתם את הסכום שרציתם. בנוסף, אם הקונה מבקש בדיקה לרכב תמיד לסגור מחיר אחרי הבדיקה. 

והטיפ הכי חשוב הוא אף פעם לא להיראות לחוצים במהלך הצגת הרכב. להציג רכב נקי ויפה ולהשקיע בשטיפה גם של איזור המנוע. לא ללכת על ההצעה הראשונה שקיבלתם מתוך לחץ. 

להתחיל לפרסם בגאמטרי, פייסבוק, ווצאפ, לוח המודעות בפייסבוק. יש חשיבות לעונה בה מוכרים. לדוגמא, אני קניתי את הרכב בסידני בפברואר 2020 ב-4000 דולר עם תיקונים בסדר גודל של 1400 דולר ומכרתי בקיירנס בספטמבר ב-$5800 מבלי לשלם רג'ו אך עם מיכל דלק מלא כפי שהקונה ביקש. המחיר ההתחלתי היה $6000 ומכרתי דרך מארקטספלייס בפייסבוק משם אפשר לשתף גם בקבוצות רלוונטיות כמו "מטיילים בקיירנס" "רכבים בקיירנס וכו"

בהצלחה! 🏁

עופר 😉"


6.10.2020 - דעה אישית

2 הסנטים שלי לגבי סוגי ואנים (VAN TYPE / VERSION)

לפני הכל, נכתב עבור נ"ז אבל זה מתאים במידה מה גם לאוסטרליה.

הגודל של הואן פחות או יותר אותו גודל לפי סוג המרכב, לא משנה איזה יצרן.

SWB - בעל מרכב קצר (SHORT WHEEL BASE) שבא לידי ביטוי בממוצע 2.5 מטר בחלל הפנימי (בין הדלת האחורית לקצה האחורי של מושבי הנהג/נוסע) שזה אומר שהמיטה תתפוס את רוב השטח ויהיה מקום בקושי למטבחון בפנים ולכן לרוב שמים את המטבחון מאחור והמיטה תהיינה בחלק הקדמי של החלל. יתרון: זול במחיר, חסכוני בדלק לרוב. חסרון: פחות נוח (יותר צפוף).

אידיאל למיקום המטבחון: מאחור.

LWB - בעל מרכב ארוך (LONG WHEEL BASE) - בממוצע 2.9 מ'. ניתן לשים את המטבחון מקדימה (בפנים) והמיטה מאחור עם רווח בין המיטה (כשהיא פתוחה) למטבחון. יתרון: נוח יותר מ-SWB . חסרון: טיפה יותר יקר מ-SWB.

אידיאל למיקום המטבחון: מקדימה.

HIGH ROOF - בעל גג מוגבה. יש כמה גבהים שונים שבאים לידי ביטוי בגובה, אפילו 15 סמ' עושים הבדל בתחושה בחלל , ללא קשר לאורך החלל הפנימי וזה יתרון קל.

בעיניי, 135 סמ' לעומת 120 סמ בגובה הפנימי זה משמעותי אפילו במקצת. זה נותן עוד מקום לאחסון או מאפשר אפילו לעמוד קצת מבלי להתכופף יותר מידי. חסרון: יותר יקר מ-LWB רגיל ומבוקש יותר.

אידיאל למיקום המטבחון: מקדימה.

JUMBO או "XL" - בעל מרכב ארוך פלוס, עם ברירת מחדל ל-HIGH ROOF. אורך בממוצע 3.2 מ' - נחשב למותרות והמחירים בהתאם עוברים לרוב ב-10K$ אפילו אם הרכב ישן או קמ' גבוה.... לרוב צורך יותר דלק, כבד יותר אבל זה כבר סיפור אחר. עדיין מבוקש במיוחד לתקופה ארוכה וזה לפעמים משתלם , עניין של העדפה אישית מול צורך מינימלי.

אידיאל למיקום המטבחון: מקדימה.

לסיכום, שלא תתבלבלו - אם אומרים "טויוטה הייס" או "ניסן קראוון" - יש להם גרסאות שונות של מרכב (גודל) על אותו יצרן, מודל, שנתון ואפילו אותו גודל מנוע.