ביטוחים לרכב


ביטוחים לרכב


1. הקדמה

2. סוגי ביטוח - צד ג' ו-מקיף

3. איפה עושים ביטוח?

4. חברות ביטוח ועלויות פוליסה

1. הקדמה


יש לציין, שחלק מעולם התרמילאים נוטה "להבין" שהרגו הוא סוג של ביטוח שהוא כיסוי ביטוחי וזהו מספיק. מה שנכון בעצם הרגו מגולם בתוכו סעיף סוג של ביטוח לנפש ולא ביטוח לרכב ולכן מומלץ מאוד לעשות ביטוח בחברת ביטוח חיצונית כיסוי כנגד תאונות או מפגע לעצמים/לרכוש. 
2. סוגי ביטוח - צד ג' ו-מקיף

ישנם 2 סוגי ביטוח לרכב הרלוונטים לנו : 


א. ביטוח צד ג' (Third party insurance) - 

מכסה רק את רכב של הצד הנפגע ולא רכב הפוגע שלך כלומר, נניח חלילה אם פגעת ברכב השני, ונגרם נזק – חברת הביטוח שלך תשלם על הרכב הנפגע אך רכבך לא יקבל תשלום כלשהו מהביטוח לרכב שלך הפוגע אם יש לו נזקים.

יש לשים לב שבתוספת לפוליסה של סוג הביטוח הזו כיסוי כנגד שריפה וגניבה לרכב שלך, אך לא ניתן להוסיף לו כיסוי שמשה (זה לא בפוליסה של צד ג') ולא ניתן לקבוע את גובה ההשתתפות העצמית.


ב. ביטוח מקיף (Comprehensive insurance) - 

הוא נותן כיסוי ביטוחי ל-2 הצדדים, רכב הפוגע ורכב הנפגע. כיסוי שריפה וגניבה כבר כלולה בפוליסה זו כסטנדרט ויש תוספת נפרדת עבור כיסוי שמשה ואגב ניתן להפחית או לאפס את גובה ההשתתפות העצמית אך זה מעלה את מחיר הפוליסה (תלוי בפרמטרים ובחברה).ב-2 הביטוחים הנ"ל, יש השפעה על מחיר הפוליסה כנגזרת מגיל הנהג, סוג הרכב, תוספות כמו גרירה וחילוץ, חירום 24/7, השכרת רכב ועוד.

כדי לקבל מחיר, מבררים הצעות מחירים אונליין (או בטלפון) וניתן להפעיל את הביטוח בקלות במקום (אונליין), והתשלום הוא חודשי או שנתי לפי בחירה. 

ניתן אפילו לבטל בכל זמן נתון ואף ניתן לקבל החזר יחסי על החודשים שלא נוצלו, תלוי בחברת הביטוח.

באופן כללי, משתלם לבטח בביטוח מקיף אם ערכו של הרכב מעל $2,000.  גם לאלו שלא יכולים להרשות לעצמם עלות התיקונים במקרה של Written-Off  (טוטל לוס).

ביטוח צד ג' מתאים אם הרכב בן 25 שנה ויותר (או ערך הרכב נמוך ולא מצדיק עלויות תיקון).3. איפה עושים ביטוח?

מומלץ לעשות סקר השוואת מחירי הפוליסות (אונליין).

דוגמאות לאתרים להשוואות –

CANSTAR

GLIMP

FINDER


4. חברות ביטוח ועלויות פוליסה


AA - הפופולארי והנוח

AMI - דומה ל-AA

AMP

TOWER

STATE

TRADEME

או דרך הבנקים והסופרים (באתרים שלהם).


- לבעלי רישיון ישראלי/זר יש תוספת לגובה השתתפות עצמית במקרה של תביעה ו/או הגבלות מסויימות. 

- מומלץ מאוד לבדוק את הפוליסיה שבה אמורים להיות רשומים כל הפרטים הנכונים ואמיתיים כאסמכתא לתביעה. חוסר פרטים לא יכסו את הרכב שלכם למשל כמו אם לא רשום חילוץ וגרירה – אתם לא זכאים וכו. שלא תהיו מופתעים אח"כ.


נסיעה זהירה :-)תאריך עדכון – 14.5.2020